Nawigacja

 • Zimowa przerwa świąteczna

  Zimowa przerwa świąteczna

  W dniach od 22.12.2018 do 1.01.2019r.nie bedą odbywały się zajęcia edukacyjne, trwa zimowa przerwa świąteczna.

 • Jasełka

  Jasełka

  Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy;
  dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
  Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
  dzień, który już każdy z nas zna od kołyski…

   

  Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

  W świąteczną atmosferę wprowadzą nas uczniowie klas młodszych, którzy 21 grudnia zaprezentują  przedstawienie jasełkowe, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko.

 • Rekolekcje adwentowe

  Rekolekcje adwentowe

  ADWENT to czas radosnego oczekiwania do Świąt Bożego Narodzenia. Tegoroczne rekolekcje adwentowe w Parafii Miłosierdzia Bożego przeżywać będziemy w dniach 17-18 grudnia 2017 Msza Święta dla dzieci o godzinie 10.00.

 • Andrzejki
  12.12.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejki.

 •  ANDRZEJKI 2018

   ANDRZEJKI 2018

            ANDRZEJKI 2018

      Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, …wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. 
      Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
      W naszej szkole dn. 29.11.2018 r. odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską, zarówno młodszą jak i starszą. Hasłem przewodnim był „WEHIKUŁ CZASU”. Uczniowie, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowali wróżby, piękne wróżki przepowiadały przyszłość. 
      Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach muzyki lat 70, 80, 90 tych. Zmęczeni lecz zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

                                                                                                             Opiekun SU
   

 • Mikołaj

  Mikołaj

  Święty Mikołaj to jedna z najbardziej znanych postaci na świecie.

  W zależności od kraju przybiera inne imię i przychodzi w inny dzień, ale zawsze i wszędzie z niecierpliwością oczekiwany jest przez wszystkie dzieci i nie tylko...

  W Polsce jest to 6 grudzień, właśnie tego dnia namłodszych uczniów naszej szkoły odwiedzi Mikołaj osobiście, uczniowie klas IV-VIII  wyjadą do kina. Bilety zasponsorował oczywiście Mikołaj i życzył nam:

  "Wszystkiego najlepszego. Zdrowia, szczęścia, pomyślności, żadnego gniewu, smutku i przykrych okoliczności. Niech każdy dzień niesie ze sobą dużo radości."

 • Zebranie z rodzicami

  Zebranie z rodzicami

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w dniu 27.11.2018 r(wtorek) o godzinie 17.00. Na spotkaniu będą państwo mogli dowiedzieć się o postępach i wynikach nauczania swoich dzieci.

 • Andrzejki

  Andrzejki

  W andrzejkowy wieczór nawet osoby „twardo stąpające po ziemi” dają się porwać niezwykłości tego magicznego wieczoru.

  Tradycyjnie wieczór magii i wróżb połączony z dyskoteką odbędzie się w  czwartek 29.11.2018.

 • Narodowe śpiewanie hymnu

  Narodowe śpiewanie hymnu

  Narodowe śpiewanie hymnu - Obrazek 1kliknij na zdjęcie

 • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień.

                Józef Piłsudski

   

  Chociaż listopadowa aura sprzyja raczej atmosferze zadumy i smutku, to właśnie w tym miesiącu mamy powód do radosnego świętowania. 11 listopada przypada święto narodu polskiego. To data wyznaczająca odzyskanie niezależności naszego państwa po 123. latach rozbiorów. Data, która powinna upamiętniać burzliwą przeszłość historyczną Polski.

  Czy rzeczywiście pamiętamy? Czy potrafimy docenić fakt, że żyjemy w wolnym kraju? 9 listopada w naszej szkole odbędzie się uroczystość upamiętniająca 100-lecie niepodległości, w którym uczniowiej przypomną trudną drogę Polaków do odzyskania wolnej ojczyzny.

 • Pasowanie na przedszkolaka
  13.11.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na przedszkolaka.

 • Pasowanie na przedszkolaka

  Pasowanie na przedszkolaka

  My jesteśmy przedszkolaki

  Maluszki kochane

  Zapraszamy wszystkich gości

  Na nasze pasowanie.

  8 listopada  dzieci z przedszkola zostaną pasowane na pełnoprawnych przedszkolaków. Będzie to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu rozpoczęły przygodę z przedszkolem.

 • Pracownik do przeprowadzania dzieci przez ulicę w drodze do i ze szkoły.

  Pracownik do przeprowadzania dzieci przez ulicę w drodze do i ze szkoły.

  Szkoła Podstawowa w Łucce poszukuje osoby, która zostałaby zatrudniona jako przeprowadzacz na przejściu dla pieszych przed szkołą. Przewidywany czas pracy- codziennie w dni robocze około 3-4 godziny.

 • Dzień wolny od zajęc

  Dzień wolny od zajęc

  Uprzejmie przypominamy że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2.11.2018 jest  DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH.

 • Ślubowanie klasy pierwszej

  Ślubowanie klasy pierwszej

  Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce. Zanim jednak pierwszoklasiści zostaną przyjęci do grona społeczności szkolnej będą musieli wykazać się 31 października, że już są na to gotowi.

 • DEN 2018
  22.10.2018

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DEN 2018.

 • Konsultacje

  Konsultacje

  Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje indywidualne, które odbędą się w czwartek 25.10.2018 r. w godz. 16.00 -18.00.

 • Konkursy przedmiotowe

  Konkursy przedmiotowe

  Uczniowie naszej szkoły rywalizować będą w konkursach przedmiotowych i tematycznych, organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych.

  Terminy poszczególnych konkursów:

  KONKURS BIOLOGICZNY 16.10.2018

  KONKURS PRZYRODNICZY 17.10.2018

  KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 18.102018

  KONKURS MATEMATYCZNY 19.10.2018

  KONKURS HISTORYCZNY 22.10.2018

  KONKURS POLONISTYCZNY 23.10.2018

 • Dzień Edukacji Narodowej w szkole.

  Dzień Edukacji Narodowej w szkole.
  12.10.2018

  W dniu 12 października w naszej szkole obchodziliśny Dzień Edukacji Narodowej. Odbyły się aż dwie uroczystości. W pierwszej kolejności świętowaliśmy we własnym gronie naszej społeczności szkolnej. Natomiast po południu mieliśmy zaszczyt gościć wiele osobistości związanych z oświatą w Gminie Lubartów.

  ML

 • "Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi,

  Nauczyciel również czegoś się uczy"

  Paulo Coelho

   

  14 października to data niezwykle ważna w życiu każdej szkoły, jest to bowiem Dzień Edukacji Narodowej - święto szkoły.

  Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty życzymy w tym wyjątkowym dniu tylko  natchnionych chwil oraz takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, radości z odkrywania drugiego człowieka, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dziecku i całemu środowisku zrodziła wiele szlachetnych owoców.

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce
  21-100 Lubartów
 • (081) 855-56-81

Galeria zdjęć