Narodowe śpiewanie hymnu

Narodowe śpiewanie hymnu - Obrazek 1kliknij na zdjęcie

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Półtora wieku walk, krwawych nieraz i ofiarnych, znalazło swój triumf w dniu dzisiejszym. Dzisiaj mamy wielkie święto narodu, święto radości po długiej, ciężkiej nocy cierpień.

Józef Piłsudski

Chociaż listopadowa aura sprzyja raczej atmosferze zadumy i smutku, to właśnie w tym miesiącu mamy powód do radosnego świętowania. 11 listopada przypada święto narodu polskiego. To data wyznaczająca odzyskanie niezależności naszego państwa po 123. latach rozbiorów. Data, która powinna upamiętniać burzliwą przeszłość historyczną Polski.

Czy rzeczywiście pamiętamy? Czy potrafimy docenić fakt, że żyjemy w wolnym kraju? 9 listopada w naszej szkole odbędzie się uroczystość upamiętniająca 100-lecie niepodległości, w którym uczniowiej przypomną trudną drogę Polaków do odzyskania wolnej ojczyzny.

• Pasowanie na przedszkolaka
    13.11.2018

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na przedszkolaka.

Pasowanie na przedszkolaka

My jesteśmy przedszkolaki

Maluszki kochane

Zapraszamy wszystkich gości

Na nasze pasowanie.

8 listopada  dzieci z przedszkola zostaną pasowane na pełnoprawnych przedszkolaków. Będzie to pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu rozpoczęły przygodę z przedszkolem.

Pracownik do przeprowadzania dzieci przez ulicę w drodze do i ze szkoły.

Szkoła Podstawowa w Łucce poszukuje osoby, która zostałaby zatrudniona jako przeprowadzacz na przejściu dla pieszych przed szkołą. Przewidywany czas pracy- codziennie w dni robocze około 3-4 godziny.

Dzień wolny od zajęc

Uprzejmie przypominamy że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2.11.2018 jest  DNIEM WOLNYM OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH.

Ślubowanie klasy pierwszej

Jedną z piękniejszych uroczystości odbywających się w naszej szkole jest przyjęcie najmłodszych w poczet uczniów Szkoły Podstawowej im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce. Zanim jednak pierwszoklasiści zostaną przyjęci do grona społeczności szkolnej będą musieli wykazać się 31 października, że już są na to gotowi.

• DEN 2018

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii DEN 2018.

Konsultacje

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców na konsultacje indywidualne, które odbędą się w czwartek 25.10.2018 r. w godz. 16.00 -18.00.

Konkursy przedmiotowe

Uczniowie naszej szkoły rywalizować będą w konkursach przedmiotowych i tematycznych, organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych.

Terminy poszczególnych konkursów:

KONKURS BIOLOGICZNY 16.10.2018

KONKURS PRZYRODNICZY 17.10.2018

KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO 18.102018

KONKURS MATEMATYCZNY 19.10.2018

KONKURS HISTORYCZNY 22.10.2018

KONKURS POLONISTYCZNY 23.10.2018

Dzień Edukacji Narodowej w szkole.
    12.10.2018

W dniu 12 października w naszej szkole obchodziliśny Dzień Edukacji Narodowej. Odbyły się aż dwie uroczystości. W pierwszej kolejności świętowaliśmy we własnym gronie naszej społeczności szkolnej. Natomiast po południu mieliśmy zaszczyt gościć wiele osobistości związanych z oświatą w Gminie Lubartów.

ML

• "Gdy uczeń osiąga coś dzięki nauczycielowi,

Nauczyciel również czegoś się uczy"

Paulo Coelho

14 października to data niezwykle ważna w życiu każdej szkoły, jest to bowiem Dzień Edukacji Narodowej - święto szkoły.

Nauczycielom i wszystkim Pracownikom Oświaty życzymy w tym wyjątkowym dniu tylko  natchnionych chwil oraz takich myśli i marzeń, które dają się urzeczywistnić, pięknych i szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, radości z odkrywania drugiego człowieka, cierpliwości i wytrwałości, aby służba dziecku i całemu środowisku zrodziła wiele szlachetnych owoców.

Dzień Chłopaka

30 wrześnień to DZIEŃ CHŁOPAKA, w związku z tym świętem Samorząd Uczniowski zaprasza na  dyskotekę, która odbędzie się  4.10.2018(czwartek) oddziały przedszkolny, klasy I-III w godzinach 11.00-13.00, klasy IV-VIII IIIG.- 16.00-19.00

Sukces uczniów w konkursie literackim „Czcimy 100- Lecie Odzyskania Niepodległości”

Dnia 22 września bieżącego roku w Filii Bibliotecznej w Lisowie odbył się Piknik Niepodległościowy, w czasie którego wręczono nagrody laureatom Gminnego Konkursu Literackiego, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Lubartowie w ubiegłym roku szkolnym. W gronie laureatów, w kategorii prozy, znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Nagrody otrzymali:

• Mikołaj Smyk,
    • Amelia Wolińska,
    • Wiktoria Wróbel .

Wyróżnienia otrzymały:

• Julia Majchrzak,
    • Wiktoria Grzywacz.

Gratulujemy zarówno laureatom, jak i przygotowującym uczniów do konkursu nauczycielkom języka polskiego- Paniom:  Katarzynie Bartosiewicz, Ewie Budzyńskiej- Filipowicz i Annie Kowalczyk- Usow.

• Serdecznie zapraszamy rodziców na spotkanie informacyjne które odbędzie się 27 września 2018(czwartek) o godzinie 17tej.

Sprzątanie Świata

AKCJA-SEGREGACJA! 2x WIĘCEJ, 2x CZYŚCIEJ. Celem tegorocznej edycji jest wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. W naszej szkole akcja będzie przeprowadzona w dniach 24-28 września.

• 24 września uczniowie chętni wyruszą na poszukiwanie wakacyjnego słońca i zgodnie z coroczną tradycją rywalizować będą w BIEGU KU SŁOŃCU

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

27  września VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jedniodniowe Święto Tabliczki Mnożenia to dzień symboliczny. Dzień ten ma na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia, mają okazję nadrobić te zaległości.

• W 21 września przeprowadzone zostaną w naszej szkole powszechne, bezpośrednie i tajne wybory do Samorządu Uczniowskiego, poprzedzone będą kampanią wyborczą  na której kandydaci  zaprezentują swoje programy wyborcze.

• Narodowe Czytanie

Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Narodowe Czytanie.

strona:

• Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce